Piknik naukowy EDUSCIENCE

a5927c95249e2bd40c2accb48ed3fb57934dd274 - Kopia8 października 2013 r. w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie-Mościcach odbył się Piknik Naukowy „Eduscience” zorganizowany przez ZST oraz Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk z siedzibą w Warszawie w ramach projektu pn. „Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych zwykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – EDUSCIENCE” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W imprezie, która jest częścią projektu  wzięli udział uczniowie klasy 5 Szkoły Podstawowej  im. prof. Jana Sajdaka w Burzynie pod opieką p. dyr.  A. M. Karcińskiej oraz p. U.Dudek – szkolnego administratora projektu.

Uroczystego otwarcia pikniku edukacyjnego dokonała Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa. Imprezę uświetnili także swą obecnością Pan Andrzej Witkowski – Starszy Wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty Delegatura w Tarnowie oraz Pani Aleksandra Mikulska – ogólnopolski koordynator pikników naukowych Eduscience.

Piknik zainaugurował otwarty dla wszystkich pokaz naukowy przygotowany przez fizyków i chemików, którzy wykonali dla uczniów kilka atrakcyjnych doświadczeń.

Następnie dzieci  wzięły udział w warsztatach objaśniających  ciekawe zjawiska świata przyrody i nauki kryjące się pod zagadkowymi tytułami: „Ścinanie białka”, „Magnetyczne szaleństwo”, „Kolorowa chemia” czy „Matematyczne rozmaitości”.

Duże zainteresowanie wzbudził „nerwusometr”, będący prostym obwodem elektrycznym, ale tak skonstruowanym, że jego przejście wymagało koncentracji i opanowania.

Nie udało się zbudować mostu konstrukcji Leonardo da Vinci, ale wszystko jeszcze przed naszymi uczniami, którzy byli najmłodszymi uczestnikami imprezy.

Niepowtarzalnym i niecodziennym doświadczeniem była dla dzieci wizyta w przenośnym planetarium i kosmiczna podróż po wszechświecie. To tu uczniowie mogli z bliska poobserwować gwiazdy oraz Układ Słoneczny. Była to również okazja do lepszego zrozumienia: ruchów Ziemi wokół Słońca, własnej osi oraz występowania na Ziemi pór roku.

Ostatnim etapem naukowej przygody było losowanie nagród wśród uczestników pikniku, co było miłą niespodzianką, zwłaszcza dla dwóch naszych uczniów  o imieniu Kacper, którym udało się otrzymać układanki logiczne.

Galeria zdjęć otworzy się po kliknięciu w poniższy obrazek.

f62c0997

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.