Targi książki w Krakowie

24 października 2013r. odbyła się wycieczka na targi książki do Krakowa. Uczestnikami wycieczki byli dorośli, dzieci i młodzież z Siedlisk, Burzyna i Tuchowa. Podróż trwała długo, na zwiedzenie hali mieliśmy 5 godzin, dla niektórych wydawało się za mało. Na targach nie tylko były książki, lecz także gry, zabawki, konkursy, media, wywiady z miłośnikami książek oraz wiele, wiele innych atrakcji. Dzieci i młodzież z naszej grupy zbierały autografy autorów książek oraz fotografie. W hali znajdowały się restauracje, w których można było zjeść coś na ciepło i słodko. Uczennice 6 klasy i 1 gimnazjum szkoły w Burzynie bez problemu dogadały się z autorką z USA. Mieliśmy także okazję spotkać wielu autorów, m.in. O. Leona Knabita, Michała Zawadkę – autora książek dla dzieci oraz znakomitego rysownika Łukasza Zabdyra. Po ciężkich godzinach szczęśliwie wróciliśmy z książkami pod pachą do domu.