Wycieczka do Stróż

10 października 2013 r. wybraliśmy się na wycieczkę szkolną do Muzeum Pszczelarstwa “Sądecki Bartnik” w Stróżach. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 0 – IV oraz klasy VI szkoły podstawowej. Uczniowie zwiedzili piękny skansen uli, w muzeum zdobyli wiedzę dotyczącą życia pszczół, poznali wiele ciekawostek pszczelarskich oraz historię bartnictwa. Uczestniczyli także w degustacji różnych gatunków miodu w “Bartnej Chacie”. Odwiedzili również zagrodę “Zwierzyniec”, w której mogli podziwiać różne zwierzęta, między innymi; osły, kucyki, kozy, owce, kaczki i kury. Odbyli też kilkukilometrową wycieczkę po okolicy pojazdem konnym. Na zakończenie uczniowie zawitali do “Miodowej Spiżarni” gdzie mogli kupić różne gatunki miodu, fantazyjne świece woskowe i inne produkty pszczelarskie takie jak: propolis, mleczko pszczele, piegżę, plastry woskowe  i inne. Jednym słowem miód, leki i kosmetyki miodowe. Mogli pobawić się na placu zabaw i spędzić miłe chwile w malowniczym parku, podziwiając piękne rzeźby. Wycieczka do Muzeum Pszczelarstwa była bardzo udana i pełna wrażeń.

GALERIA

Zdjęcie0112

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.