Pasowanie na ucznia

16 X 2013 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na uczniów dzieci z klasy I szkoły podstawowej. Brało w niej udział 9 pierwszoklasistów ( 7 chłopców i 2 dziewczynki). Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Anna Maria Karcińska, która powitała serdecznie pierwszoklasistów i wszystkich pozostałych uczniów Szkoły Podstawowej w Burzynie, a także rodziców przybyłych na uroczystość. Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy I oraz ich wychowawczynię Barbarę Boratyńską. Tę część poprowadziły dwa szkolne duszki, które przeprowadziły egzamin wśród pierwszaków, aby upewnić się, że mogą one stać się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Pierwszoklasiści musieli rozwiązać kilka zagadek i uporać się z kilkoma innymi zadaniami. Zdali egzamin ze śpiewania i niezbędnej wiedzy. Na koniec przeszli test picia cytryny. Zdali go wyśmienicie. Po części artystycznej odśpiewano hymn państwowy , a następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar naszej szkoły. Następnie Pani Dyrektor pasowała pierwszaków na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej w Burzynie. Otrzymali oni legitymacje szkolne oraz drobne upominki od Samorządu Uczniowskiego. Uroczystość zakończyło odśpiewanie hymnu naszej szkoły. Pani Dyrektor życzyła wszystkim pierwszakom sukcesów w nauce szkolnej i samych miłych chwil spędzonych w naszej szkole.

GALERIA

SONY DSC

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.