Dzień Patrona Szkoły

foto rektorDnia 7 marca obchodziliśmy po raz pierwszy Dzień Patrona Szkoły. Z tej okazji uczniowie klas I i II Publicznego Gimnazjum w Burzynie pod opieką p. Beaty Augustyn i p. Kingi Burzy przygotowali okolicznościową akademię na temat trudów wojennej edukacji, którą w Burzynie zorganizował profesor Jan Sajdak.

Tajne nauczanie to tragiczny okres w dziejach polskiego szkolnictwa zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Trzeba pamiętać, że konsekwencje dekonspiracji to śmierć przez rozstrzelanie lub obóz koncentracyjny. Jednak nie brakowało odważnych pedagogów, którzy znaleźli w Burzynie schronienie w czasie okupacji.

Dzień Patrona był okazją do wielu wzruszeń i uświadomienia sobie wartości edukacji w wolnej Polsce.

GALERIA

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.