Szkolny Dzień Edukacji Narodowej

Światowy Dzień Nauczyciela (World Teacher’s Day) pod patronatem UNESCO obchodzony jest 5 października. Dzień ten proklamowany został w 1994 r. na pamiątkę podpisania w 1966 r. „Rekomendacji w sprawie statusu nauczyciela”, opracowanej przez UNESCO i Międzynarodową Organizację Pracy.

W Polsce Dzień Edukacji Narodowej (dawny Dzień Nauczyciela) upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Komisja ta miała kształt pierwszego w Europie ministerstwa oświaty i zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Tego dnia zatem rokrocznie świętuje cała społeczność szkolna. Z tej okazji pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. prof. Jana Sajdaka stali już pełnoprawnymi uczniami
Dzisiaj odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Po ślubowaniu pierwszoklasistów odbyła się uroczysta akademia, były życzenia, nominacje dla nauczycieli w poszczególnych kategoriach oraz wręczone zostały nagrody dyrektora
Nagrodzeni zostali także uczniowie za udział w konkursie związanym z “narodowym czytaniem”.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.