W krainie baśni

W piątek, 11 października 2019 r., uczniowie klas  I-III wraz z wychowawcami i udali się do  Kina „Marzenie” w Tarnowie, gdzie na scenie odbyło się przedstawienie pt. „Baśń o Królowej Śniegu” J. Ch. Andersena. Sztukę wystawił Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa.

Młodzi widzowie odbyli niezwykłą podróż wraz z Kajem i Gerdą do krainy złej królowej.  Jak jest  w bajce… wszyscy wiemy. Okrutna i bezwzględna królowa porwała chłopca Kaja. Jej diabelskie lustro po roztrzaskaniu zamieniło serce chłopca w bryłę lodu. Na ratunek pospieszyła Gerda, która swoim sercem potrafiła zjednać sobie wielu przyjaciół. Pomogli oni dotrzeć dziewczynce do pałacu Królowej Śniegu. Gerda ocaliła Kaja pocałunkiem miłości, który odmroził jego serce.

Podczas spektaklu dzieci poznały świat wartości nieprzemijających, uczyły się dobra i tego, że dobre słowo i uśmiech otwiera wiele drzwi. Prezentowane miłość, mądrość, odwaga to klucze do budowania osobowości naszych dzieci.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.