23 LUTEGO – OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

Depresja to choroba wieloobjawowa, która oprócz obniżenia nastroju pogarsza także napęd czyli sprawia, że chory nie ma na nic siły, a codzienne czynności stanową dla niego ogromne wyzwanie. Z tego też powodu bardzo trudno jest namówić osoby z depresją do aktywności fizycznej. Warto jednak spróbować – absolutnie nie na siłę – nakłonić chorego do pojęcia najpierw minimalnego, a z czasem odrobinę większego wysiłku fizycznego. Na początku wystarczy 5 minutowy spacer, aby w miarę poprawy stanu zdrowia powoli stawiać sobie ambitniejsze cele.

Ćwiczenia wspomagają leczenie

W wielu badaniach naukowych wykazano, że systematyczna aktywność fizyczna, zwłaszcza ćwiczenia aerobowe, może obniżyć ryzyko wystąpienia depresji, a także wspomóc jej leczenie.

WHO (World Health Organization) rekomenduje aktywność fizyczną trwającą ok. 45 minut 3 razy w tygodniu dla osób chorujących na depresję.

Szkoła Muzyczna zaprasza na koncert

KONCERT “WOJCIECH KILAR I JEGO MUZYKA FILMOWA”
5.03 (sobota) godz. 13.00
sala widowiskowa Domu Kultury w Tuchowie

W 2022 roku obchodzimy 90. rocznicę urodzin kompozytora, dokładnie 17 lipca. Wojciech Kilar jest uważany za jednego z najwybitniejszych twórców muzyki filmowej naszych czasów. Melodie, które nam Polakom najbardziej kojarzą się z dziełami Wojciecha Kilara pochodzą z takich filmów jak: Pan Tadeusz, Trędowata, Przygody Pana Michała czy Ziemia obiecana.

Koncert przygotowali uczniowie i nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie.