1 czerwca – Międzynarodowy Dzień Dziecka

Pierwszy Dzień Dziecka w historii został zorganizowany 70 lat temu w związku ze zbieraniem podpisów pod Apelem Sztokholmskim, mającym na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom na świecie. W Polsce Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca. Od 1994 roku w tym dniu obraduje w Warszawie Sejm Dzieci i Młodzieży.

W wielu krajach Dzień Dziecka obchodzony jest jednak 20 listopada. Ma to być pamiątka ustalenia Deklaracji Praw Dziecka i Konwencji o Prawach Dziecka przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1954 roku, aby rozpowszechnić ideały i cele dotyczące praw dzieci, znajdujące się w Karcie Narodów Zjednoczonych.

Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam Drodzy Uczniowie:

Aby wszystkie fajne dni
w żółwim tempie upływały
i w przygody opiewały.
By nie było porannej pobudki,

a wiatr rozwiewał wszystkie Wasze smutki.

Życzenia dla małych wielkich serc
Bądźcie  dziećmi jak najdłużej
Jak dziecko bawcie się, śmiejcie
I kochajcie  tak jak dziecko
I serce dziecka zawsze miejcie!

Pani Dyrektor, nauczyciele
 i wszyscy pracownicy Szkoły Podstawowej w Burzynie

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.