Mistrzostwa Szkoły w szachach

Po całorocznych rozgrywkach Szkolnej Ligi Szachowej nasi uczniowie przystąpili do trwających dwa dni szachowych Mistrzostw Szkoły Podstawowej w Burzynie.

Najpierw do rywalizacji przystąpili uczniowie klas 1-3. Grało 22 dzieci – po 11 chłopców i dziewcząt. Młodzi szachiści rozegrali 7 rund.

Mistrzynią Szkoły klas młodszych została Zosia Nowak; v-ce Mistrzynią – Maja Wesołowska; trzecie miejsce zajęła Lena Sajdak. Całe podium to uczennice klasy 3.

Mistrzem Szkoły klas młodszych został Przemysław Kita; v-ce Mistrzem – Nikodem Nalepka; a na trzecim miejscu uplasował się Robert Serafin. Tutaj też podium zdominowała klasa 3.

Drugi dzień szachowych zmagań to Mistrzostwa Szkoły bez ograniczeń wiekowych – mogli w nich zagrać uczniowie ze wszystkich klas. Do zawodów przystąpiło 37 uczniów naszej szkoły (20 chłopców oraz 17 dziewcząt) z klas II-VII. Zacięta rywalizacja trwała przez 4 lekcje.

Mistrzynią Szkoły ponownie została Zosia Nowak, a v-ce Mistrzynią Maja Wesołowska (obie z klasy 3). Brązowy medal wywalczyła Julia Kras-Kocoł z klasy 6.

Mistrzostwo Szkoły chłopców zdobył faworyt – Marcin Sowiżdżał z klasy 4, który wygrał wszystkie swoje partie. Srebrny medal wywalczył Tomasz Ryndak (klasa 4), a brązowy – Wojciech Kędzior (klasa 7).

Każdy uczestnik turniejów – bez względu na zajęte miejsce – został nagrodzony drobnym upominkiem.

Wszystkim naszym uczniom gratuluję osiągniętych wyników, ciesząc się zarazem, że rywalizacja przebiegała w duchu fair play.