Konkurs na pracownię komputerową

NASK – operator Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej organizuje konkurs dla szkół, dzięki któremu uczniowie mają dowiedzieć się, jak świadomie i bezpiecznie poruszać się po Internecie, a także zdobyć nowe cyfrowe kompetencje. Konkurs skierowany jest do wszystkich szkół w Polsce. Na zwycięzców czekają mobilne pracownie komputerowe obejmujące 16 laptopów wraz z przenośną szafą, oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.

Co należy zrobić?

Klasy 1-3
Temat: Cyfrowa higiena

a) Na stronie Internetowa szkoła słonia Spacjusza – Internet to nie wszystko obejrzeć prezentację (kurs) „Internetowa szkoła słonia Spacjusza”, pt. „Internet to nie wszystko”.

b) Wykonać pracę konkursową: projekt kolorowanki (czarno-białej), dotyczącej aktywności, które można realizować w internecie (online) i poza nim (offline), aby zachować równowagę cyfrową. Praca musi nawiązywać do wiedzy zdobytej w ramach kursu (w obejrzanej prezentacji).

Klasy 4-6
Temat: Netykieta

a) Na stronie Przygody Profesora i Natki – Uprzejmy internauta obejrzeć prezentację (kurs) „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z internetu”, pt. „Uprzejmy internauta”.

b) Wykonać pracę konkursową: plakat z hasłem promocyjnym, dotyczącym zasad właściwego zachowania w sieci (netykiety) oraz sposobów reagowania na trudne sytuacje online (np. hejt, agresja ze strony innych użytkowników). Praca musi nawiązywać do wiedzy zdobytej w ramach kursu (w obejrzanej prezentacji).

Klasy 7-8
Temat: Cyberzagrożenia

a) Na stronie Cyberzagrożenia – kurs dla Uczniów 7-8 klasy szkoły podstawowej obejrzeć prezentację (kurs) „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy”.

b) Wykonać pracę konkursową: hasło kierowanej do nastolatków kampanii w mediach społecznościowych wraz z przykładowym postem (treść i grafika), dotyczące rodzajów cyberzagrożeń, z którymi można zetknąć się w sieci oraz sposobów ochrony przed cyberatakami. Zadaniem konkursowym jest jedynie opracowanie materiałów, nie ich publikacja.

Wykonaną pracę konkursową:

  • jeśli jest wykonana na papierze – proszę dostarczyć do szkoły do 28 czerwca (środa) do godz. 11.00
  • jeśli jest zeskanowana lub wykonana w formie elektronicznej – proszę przesłać na adres meilowy: poreba.burzyn@gmail.com do 28 czerwca (środa) do godz. 11.00
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.