Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu !!! -spotkanie z policjantem

W ramach działań profilaktycznych pod nazwą „Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu” w naszej szkole odbyło się spotkanie z asp. sztab. Piotrem Batorem.

Wiodącą tematyką edukacyjnych prelekcji stanowiło szeroko rozumiane bezpieczeństwo oraz zagrożenia, na jakie narażeni są mali uczniowie w codziennym życiu.

O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo, wie chyba każdy z dorosłych, niestety nie zawsze zdają sobie z tego sprawę najmłodsi. Czasami zdarzają się sytuacje, że coś oczywistego dla nas, już takie nie jest dla dzieci.

Aby każde dziecko miało świadomość, że jego bezpieczeństwo jest rzeczą bardzo ważną, funkcjonariusz policji spotkał się z uczniami klas I-III oraz dziećmi oddziału przedszkolnego i omówił zasady postępowania w różnych miejscach i sytuacjach życiowych.

Podczas spotkania dzieci miały okazję rozmawiać o bezpieczeństwie w drodze do szkoły, jak również i poza nią. Policjant omawiał zasady poruszania się po ulicy, chodniku, a także po drodze. Małym słuchaczom przypominane były numery alarmowe i sposoby wzywania pomocy.

Funkcjonariusz poruszał także tematykę właściwego zachowania w szkole i w domu oraz zagrożeń wynikających z kontaktów z nieznajomymi a także płynących z Internetu.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.