Wycieczka do FORTU WAPITI – INDIAŃSKIEJ WIOSKI

W piękny, słoneczny czwartkowy dzień uczniowie klas I – III wybrali się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej “Fort Wapiti” w Zalasowej.

Po przybyciu na miejsce zobaczyli urokliwe miejsce z pięknym krajobrazem dookoła. Wszystkich przywitał gospodarz wyglądający jak „Winnetou”, który zaprezentował różnorodne indiańskie eksponaty m.in. XIX – wieczne stroje, broń, instrumenty muzyczne, a to wszystko przeplatane było piękną opowieścią o życiu Indian.

Ponadto na dzieci czekało wiele atrakcji w postaci gier i zabaw indiańskich – strzelanie z łuku, rzut włócznią, bieg po indiańskim torze przeszkód, indiański połów ryb – to oczywiście tylko niektóre z nich. Chętni mogli również pomalować twarz w indiańskie wzory.

Kolejnym etapem pobytu były warsztaty podczas których uczniowie samodzielnie wykonali indiański naszyjnik. Oczywiście nie zabrakło również pieczonych kiełbasek i i zakupów w sklepie z pamiątkami.

No cóż… wszystko co dobre, szybko się kończy. Na pamiątkę zostały piękne wspomnienia i wyjątkowe zdjęcia.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.