Wiosenne ferie świąteczne

Zbliżają się ferie wiosenne a w czasie ich trwania będziemy przeżywać ważne wydarzenia: Triduum Paschalne, Wielkanoc, 19. Rocznicę śmierci Świętego Jana Pawła II, Światowy Dzień Autyzmu. Będzie to czas porządków i przygotowań do wielkich wydarzeń religijnych, które mają wielki wymiar duchowy. Podczas Triduum Paschalnego przeżywać będziemy mękę i śmierć Chrystusa, który umarł aby nas zbawić. Wielkanoc to tryumf życia nad śmiercią. Jej ważnym symbolem jest baranek, który dla chrześcijan oznacza odkupienie grzeszników i przezwyciężenie zła.  Przypomina nam o znaczeniu ofiary Jezusa na krzyżu i Jego triumfalnym zmartwychwstaniu.

Ważnym wydarzeniem będzie święcenie pokarmów, które będą spożywane podczas śniadania wielkanocnego. Pamiętajmy „aby w koszyczku nie zabrakło niczego: baranka cukrowego, zajączka wielkanocnego, jajeczka malowanego, boczku wędzonego, mazurka lukrowanego, chlebka pieczonego…”

2 kwietna będziemy przeżywać  19. rocznicę śmierci Jana Pawła II

Jan Paweł II zmarł w sobotę (to dzień maryjny, poza tym była to pierwsza sobota miesiąca i 13 sobota roku), 2 kwietnia 2005 r. (w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego) o godzinie 21:37, mając prawie 85 lat, 59 i pół roku kapłaństwa, 27 i prawie pół roku pontyfikatu.

 Jan Paweł II umierając z godnością pokazywał światu, że można cierpieć i być wiernym Bogu”.  To jest najpiękniejsza lekcja, jaką nam dał na koniec swojego życia. 

 W dniu 2 kwietnia obchodzimy też Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, którego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej.

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu pozwalają na poznanie a jednocześnie  uwrażliwienie na problemy oraz potrzeby osób ze spektrum autyzmu. Jest to doskonała okazja dla nas wszystkich, by kształtować w sobie postawy tolerancji, otwartości i szacunku wobec drugiej osoby. A problemy osób z niepełnosprawnościami wynikają często z barier, które niepotrzebnie sami tworzymy bojąc się inności. Umiejętność otwierania się na to, co inne, zainteresowanie drugim człowiekiem i wsparcie, sprawiają, że osobom ze spektrum autyzmu łatwiej funkcjonować w społeczeństwie.

Z okazji Wielkanocy składam wszystkim Rodzicom, Uczniom oraz Pani Dyrektor, Nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły serdeczne życzenia:

Ogarnięci tą wielką tajemnicą Zmartwychwstania Chrystusa
życzę Wam wiele radości i dobra. Niech Ten, który powstał z grobu,
wzmocni wiarę, rozpali miłość, niech stanie się dla Was źródłem
pokoju, zrozumienia i szacunku.

Pedagog szkolny: Anna Zaucha

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.