Sukces na konkursie o Szwajcarii!

We wtorek, 28.03.2017 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie po raz kolejny odbył się konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego. Tym razem uczniowie musieli zgłębić informacje na temat Szwajcarii. Do konkursu stanęło ponad 20 uczniów ze szkół gimnazjalnych z Karwodrzy, Siedlisk, Tuchowa, Zalasowej i oczywiście z Burzyna. Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów klasy III Gimnazjum: Emilia Kalupa, Iza Pypeć oraz Jan Nalepka.

W pierwszej części konkursu uczniowie zmagali się z testem obejmującym informacje o Szwajcarii z najróżniejszych dziedzin, m. in. geografii, demografii, świata kultury, sportu, polityki. Pytania były w formie zamkniętej i otwartej.

Do dalszej części konkursu (ustnej) przeszła jedynie szóstka najlepszych uczestników i tu wśród nich znalazła się Iza Pypeć z drugą lokatą. Emilia i Jan zajęli odpowiednio 7 i 8 miejsce. Po 5 rundach pytań i zaciekłej walce Iza utrzymała drugie miejsce do końca!

Serdecznie gratulujemy Izie i pozostałym uczestnikom! Dziękujemy za wspaniałą walkę i podjęty trud.

Wspomagamy budowę hospicjum Via Spei

Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w zbiórce środków na budowę hospicjum Via Spei w Tarnowie z ramienia fundacji Kromka Chleba. Środki zbierane są do puszki, a nad nią sprawuje pieczę pani Barbara Boratyńska. Zachęcamy do ofiarowania datków na ten cel!

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej przedsięwzięcia: http://hospicjum.tarnow.pl/main