Sukces naszego ucznia w zawodach MDP w Tuchowie

Po raz piąty w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tuchowie rywalizowali druhowie z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych prowadzonych przez ochotnicze straże pożarne z terenu gminy Tuchów. W tym roku na starcie stanęła rekordowa liczba 73 zawodników reprezentujących 10 z 11 jednostek zlokalizowanych na terenie gminy.

Miło nam poinformować, że uczeń I klasy naszego Gimnazjum  Mateusz Świegoda zajął w tych zawodach , w KATEGORII IV (chłopcy rocznik 2003-2007)  III miejsce.

GRATULUJEMY !!!

Niezwykła lekcja przyrody na powitanie wiosny w Zespole Szkół w Burzynie.

21 marca 2017 roku w naszej szkole miało miejsce spotkanie z dwójką animatorów, którzy wcielili się w role postaci – szanownego uczonego mędrca o zapędach pedagogicznych oraz jego pupilka – jaskiniowca.

Podczas naszego spotkania ten właśnie jaskiniowiec – Mietek usilnie poszukiwał żony. Jego wybranka miała być poddawana różnym próbom m.in. próbie ognia. Kundzia, bo tak miała na imię podczas prób spisała się na medal. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać właściwości i zastosowanie niektórych gazów (wodoru, dwutlenku węgla, butanu) oraz poznać zasady obchodzenia się z tymi gazami. Zwrócono także uwagę na zasady bezpieczeństwa. Celem spotkania było zrealizowanie lekcji przyrody, która jednocześnie była spektaklem. Połączenie humoru z edukacją.