Szachowy “Turniej Szkolny Małopolska”

W środę 23 lutego odbyła się I edycja ogólnopolskiej akcji propagowania gry w szachy przez internet na platformie ChessKid. Turnieje dla uczniów klas 1-8 zostały zorganizowane z podziałem na województwa. W Małopolsce przystąpiło do niego 598 uczniów szkół podstawowych, z czego 15 z naszej szkoły. Chętnych do gry online było więcej, jednak ograniczała nas ilość komputerów w pracowni.

Uczestnicy rozegrali po 6 partii tempem P’10+5″ (10 minut na partię + 5 sekund dodawane po każdym ruchu). Nie było podziału wiekowego, zatem w jednej grupie turniejowej grali zarówno 1-klasiści jak i 8-klasiści.

Nasi uczniowie spisali się na miarę swoich możliwości. Połowa z nich zajęła miejsca w górnej połówce tabeli. Najwyżej sklasyfikowana była Oliwia Sowiżdżał, która zajęła 56 miejsce. Warto zaznaczyć, że po 4 rundach Oliwia była nawet na 10 miejscu, jednak porażki w dwóch ostatnich rundach zepchnęły Ją trochę niżej. W pierwszej “setce” – na 87 miejscu – uplasował się też Grzegorz Gniadek.

Najważniejsza była jednak dobra zabawa i możliwość zmierzenia się z szachistami z całego województwa, które najliczniej było reprezentowane przez szkoły krakowskie. Nagrodą dla wszystkich uczestników są “złote konta”, czyli miesięczny darmowy dostęp do wszystkich funkcji i zasobów szachowej platformy ChessKid (www.chesskid.com)

J.P.

Шахи

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.