“Mały Książę” w teatrze im. L.Solskiego- wrażenia po spektaklu

Dnia 17 lutego 2017 roku w teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie obejrzeliśmy spektakl pt. „Mały Książę”. Historia Małego Księcia rozpoczyna się tak : Podczas awaryjnego lądowania na pustyni Sahara, pilot spotyka małego chłopca – tajemniczego przybysza z innej planety. Ich spotkanie jest okazją do przypomnienia o najważniejszych sprawach w życiu: o miłości, o przyjaźni i o odpowiedzialności za drugiego człowieka. Rolę Małego Księcia odegrał Kacper Bojda, a w rolę pilota wcielił się Kamil Urban.  Rolę żmii i lisa zagrała  Karolina Gibki, zaś rolę róży odtworzyła Kinga Piąty. Pan Karol Śmiały odegrał rolę króla, pijaka i geografa, a pan Tomasz Wiśniewski odegrał próżnego, bankiera i latarnika. Reżyserem tegoż spektaklu jest Cezary Domagała, a jego asystentem jest Kamil Urban. Scenografię opracował Grzegorz Policiński.

Wrażenia z tego spektaklu są niezwykle fascynujące. Było bardzo ciekawie. Aktorzy byli bardzo dobrze dobrani do swojej roli ,a szczególnie Mały Książę. Bardzo podobały nam się piosenki i  muzyka.

Artur Cich i Eryk Kalupa

Spektakl opowiadał o historii małego księcia który wylądował na Ziemi i próbował znaleźć przyjaciela.  To ponadczasowa baśń Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Muzyczne widowisko adaptował i wyreżyserował Cezary Domagała. W premierowym spektaklu zobaczyliśmy aż trzech młodych chłopców odtwarzających postać tytułowego bohatera. Spektakl trwał 100 min,  zdecydowanie nie zmarnowaliśmy swojego czasu. Spektakl był dopięty na ostatni guzik, cały zespół teatru się postarał. Spektakl bardzo nam się podobał. Gra aktorów była świetna, tak samo jak muzyka i scenografia.

Maciej Stańczyk

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.