Niezwykła lekcja przyrody na powitanie wiosny w Zespole Szkół w Burzynie.

21 marca 2017 roku w naszej szkole miało miejsce spotkanie z dwójką animatorów, którzy wcielili się w role postaci – szanownego uczonego mędrca o zapędach pedagogicznych oraz jego pupilka – jaskiniowca.

Podczas naszego spotkania ten właśnie jaskiniowiec – Mietek usilnie poszukiwał żony. Jego wybranka miała być poddawana różnym próbom m.in. próbie ognia. Kundzia, bo tak miała na imię podczas prób spisała się na medal. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać właściwości i zastosowanie niektórych gazów (wodoru, dwutlenku węgla, butanu) oraz poznać zasady obchodzenia się z tymi gazami. Zwrócono także uwagę na zasady bezpieczeństwa. Celem spotkania było zrealizowanie lekcji przyrody, która jednocześnie była spektaklem. Połączenie humoru z edukacją.

GALERIA

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.