Sukces uczennic naszej szkoły!

Dwie uczennice naszej szkoły zostały  laureatkami  I Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej “Everybody can sing”!  Congratulations!!!  You rock!

Adrianna Ustjanowska – zajęła II miejsce w kategorii klas VII – VIII i III Gim.,a  Aleksandra Burza zdobyła III miejsce w kategorii klas IV – VI!

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom  konkursu za to, że tak wspaniale reprezentowały naszą szkołę!

Keep on singing! We want more!

Wernisaż w ZSP z udziałem naszego ucznia

1 marca 2019 roku o godzinie 12:00 w Galerii Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wernisaż wystawy pokonkursowej VII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Dzieckiem być…”: „Płonie ognisko i szumią knieje …” .

Drugi etap konkursu odbył się w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie 12 lutego 2019 r. Autorzy najlepszych prac z każdej kategorii uczestniczyli w czterogodzinnych warsztatach, podczas których pod kierunkiem artystów malarzy oraz projektowania multimedialnego wykonali pracę zgodną z tematyką konkursu. W warsztatach dla uczniów wzięły udział w sumie 53 osoby.Wśród nich był nasz uczeń Piotr Synowiec z kl. 5a .

Wszystkim uczestnikom drugiego etapu konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, natomiast laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe, ufundowane przez licznych sponsorów.

Zaproszeni goście mieli również możliwość zwiedzić szkołę i obejrzeć wystawy najnowszych prac uczniów ZSP.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

W czwartek  28 lutego w szkolnej bibliotece spotkał się Dyskusyjny Klub Książki by porozmawiać o książce Rafała Kosika “Kuba i Amelia. Godzina duchów”.

Rafał Kosik, który sprawił, że polskie nastolatki masowo czytają bestsellerową serię Felix, Net i Nika, postanowił zachęcić do czytania trochę młodszych. Oto na nowe osiedle sprowadzają się kolejni mieszkańcy. Jedenastoletnia Amelia poznaje jedenastoletniego Kubę, a zwykła przeprowadzka okazuje się początkiem niezwykłej przygody, w którą zamieszani będą: Amelia i Kuba, szalony naukowiec, legwan Franek, sąsiadka – pani Kożuszek, nadpobudliwy pies Imbir, pewna nierozgarnięta Celebrytka, nowa linia jogurtów, wybitnie inteligentny brat Amelii i wybitnie postrzelona, złośliwa siostra Kuby. No, i jeszcze… DUCHY. Takie całkiem współczesne. Amelia i Kuba, Kuba i Amelia. Dwa różne spojrzenia na tę samą historię. Dla dziewczyn i dla chłopaków. Dla chłopaków i dla dziewczyn. Dla wszystkich. Bo czasem warto się zastanowić, co myśli i czuje drugi człowiek, każdy przecież widzi ten sam świat w inny sposób. A te książki sprawią, że dzieciaki w wieku 7-11 lat pokochają czytanie!

Tłusty czwartek w szkole

Tłusty czwartek w naszej szkole był dla nas słodkim dniem. Dzięki Radzie Rodziców wszystkie dzieci dostały pączki. Tradycji stało się zadość, Dziękujemy :)))