Kiermasz książki

Serdecznie zapraszamy na kiermasz książki organizowany przez naszą szkolną bibliotekę.

To czytelnicze wydarzenie będzie trwało do 30 kwietnia.

Można tanio kupić: kolorowanki i łamigówki, encyklopedie i książki popularnonaukowe, poezję i aforyzmy, książki edukacyjne, słowniki i kompendia, beletrystykę.

Zapraszamy :)))

Gminne eliminacje do OTWP

21 marca odbyły się w Tuchowie gminne eliminacje do OTWP “Młodzież zapobiega pożarom”.

Naszą szkołę reprezentowali :M.Bajorek, P. Dudek, I.Dawid, N. Czerwińska, A.Dawid oraz W. Świegoda.

Gratulujemy!

W zmaganiach wspierał nas prezes OSP Burzyn druh Marek Nalepka za co bardzo mu dziękujemy.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i w budynku

Konferencja „Jak innowacje w firmach przekładają się na życie zwykłych ludzi oraz społeczna odpowiedzialność biznesu”

Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszenie do udziału w konferencji pt.: „Jak innowacje w firmach przekładają się na życie zwykłych ludzi oraz społeczna odpowiedzialność biznesu”, która odbyła  się 20 marca 2019 r. w Domu Kultury w Tuchowie.

Organizatorem konferencji był LKS Burzyn przy współpracy z Gminą Tuchów oraz Domem Kultury w Tuchowie.

Klasy 8 oraz III gimnazjum wzięły udział w wykładach :

• Technologia w retailu – czyli jak sztuczna inteligencja i Big Data zmieniają handel tradycyjny?,
    Konrad Szczukiewicz, Chief Business Officer, Fornax Sp. z o.o.,
  • Zastosowanie gier i grywalizacji w edukacji i w biznesie. Jakie gry powinny być szkole, by rozwijać kompetencje kluczowe i umiejętności dla zawodów przyszłości?,
    Andrzej Peć, Ekspert Edukacyjny, Funtronic Sp. z o.o.,
  • Wykorzystanie technologii Wirtualnej Rzeczywistości w przemyśle,
    Adam Białoń, Maciej Szafarczyk, Założyciele Headtrip Sp. z o.o.,

Mamy nadzieję,że uczniowie wynieśli z tego spotkania cenne wiadomości i doświadczenia.

Wyjazd do teatru

19 marca uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność obejrzeć spektakl “Balladyna” w teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

” Balladyna ” to wielki romantyczny dramat łączy w sobie szekspirowską tragedię z ludową baśnią, balladą, świat rzeczywisty przeplata się w nim z fantastycznym, a wszystko przesycone jest ironią i groteską. To historia zbrodni, winy i kary, której główna bohaterka jest jedną z najbardziej fascynujących i niejednoznacznych kobiet w polskiej literaturze.

W tarnowskim teatrze  premiera  spektaklu odbyła się w marcu 2018 r.

Przedstawienie bardzo podobało się uczniom. Uznanie zdobyły gra aktorska, scenografia i kostiumy, choreografia oraz efekty specjalne.

Polecamy :))