23 czerwca DZIEŃ OJCA

Pierwszy Dzień Ojca obchodzono ponad 100 lat temu.

Historia Dnia Ojca wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Po raz pierwszy obchodzono go 19 czerwca 1910 roku w miasteczku Spokane w stanie Waszyngton. Jego inicjatorką była Sonory Smart Dodd, która chciała oddać hołd swojemu tacie – weteranowi wojny secesyjnej, samotnie wychowującemu sześcioro dzieci po śmierci żony. Święto to było bezpośrednim nawiązaniem do Dnia Matki, który zaczęto obchodzić kilka lat wcześniej. Początkowo uroczystość tę obchodzono głównie lokalnie. Oficjalny Dzień Ojca ustanowił dopiero w 1972 roku prezydent Richard Nixon.

Z biegiem czasu wiele krajów przejęło tę tradycję i zaczęło obchodzić Dzień Ojca. Jednak jego daty są różne w poszczególnych państwach.

W Polsce Dzień Ojca po raz pierwszy zaczęto świętować w 1965 roku.

Tego dnia małe, starsze i całkiem dorosłe dzieci składają życzenia swoim ojcom, a także obdarowują ich prezentami. Dają tym samym wyraz miłości i szacunku dla nich.

A oto życzenia dla wszystkich Ojców:

Za wszystko Ci, Tato, dziękuję,
niezmiennie Cię dopinguję!
Dzisiaj Ci składam życzenia
najskrytszych marzeń spełnienia.
Ze swoich dzieci miej wielką pociechę,
przez życie idź ciągle z ogromnym uśmiechem!
Wszystkiego najlepszego Tato!

Życzenia składa cała społeczność szkolna
i bardzo serdecznie wszystkich Tatusiów pozdrawia