21 listopada Dniem Życzliwości

A jakby tak wstać nie lewą, a prawą nogą
i zacząć dzień nie od kawy, ale od uśmiechu i ciepłego słowa?

Powiedzianego, napisanego, podanego dalej?
A ponieważ świat pędzi w Internecie,
dlatego i my zachęcamy: podajcie dalej, oznaczcie znajomych,

 BĄDŹCIE ŻYCZLIWI!” 

Hasło Dnia Życzliwości i Pozdrowień w roku 2023 brzmi:
 Wróćmy do życzliwości”.

Celem święta jest promowanie pozytywnych zachowań i pokazanie, że naszą szkołę otacza dobra energia. Ubierzmy się tego dnia na żółto.

Na świecie historia Dnia Życzliwości sięga 1973 roku. To wtedy dwaj Amerykanie poruszeni ówczesną wojną między Izraelem a Egiptem doprowadzili do ustanowienia World Hello Day – Światowego Dnia Życzliwości. Chcieli uświadomić ludziom, że pokój jest kruchym dobrem, o które trzeba się troszczyć, a zrozumienie, tolerancja i życzliwość mogą zmieniać świat.

Ich pomysł przyjął się, a święto rozprzestrzeniło się na 180 krajów. Wrocław był pierwszym miastem w Polsce, w którym zaczęto je obchodzić. 

Rok 2023 dobitnie przypomina nam, jak ważne są wartości promowane 21 listopada.

W obliczu wciąż trwającego konfliktu w Ukrainie i kolejnego w Izraelu widzimy, że gdy przestają się liczyć dobra wola i zrozumienie – świat idzie w złym kierunku. Musimy więc wrócić do źródła i odbudować życzliwość w kontaktach międzyludzkich.

Korzystając ze współczesnej technologii cyfrowej zachęcam wszystkich do przesyłania sobie wzajemnie wielu życzliwych słów.

Matka Teresa z Kalkuty mówiła: „Życzliwe słowa mogą być krótkie i łatwe do wymówienia, ale ich echa są naprawdę nieskończone”.

Życzę Wszystkim, abyście na co dzień dzielili się życzliwością, ale również na co dzień doświadczali jej od innych.  

Pedagog szkolny: Anna Zaucha

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.